Logo Kolínský PRES

Kolínský atlet Pavel Peňáz je dvojnásobným mistrem světa veteránů a v další disciplíně získal bronzovou medaili

Zpravodajství
Publikováno: 22.8.2024 Autor článku: Redakce KP Foto: Sokol Kolín - atletika

Na právě probíhajícím veteránském mistrovství světa v atletice Göteborgu, v němž se utkává několik tisíc závodníků a závodnic starších 35 let ve dvanácti mužských i ženských věkových kategoriích, si skvěle vede kolínský atlet Pavel Peňáz, který ze tří dosavadních startů vytěžil dva tituly mistra světa a jeden bronz. První zlatou medaili získal v hodu diskem, který v jeho kategorii nad 55 let váží 1,5 kg. Kolínský vrhač se utkal s početným polem 32 startujících a rozhodl až v posledním pokusu (před ním byl čtvrtý), v němž disk z jeho ruky doplachtil na 48,52 m. Druhou zlatou medaili získal o den později v konkurenci 35 vrhačů ve vrhu koulí. V závodě předvedl unikátní sérii, když se dokázal každým ze svých šesti pokusů vždy zlepšit, v poslední sérii zaznamenal skvělých 15,75 m a vyhrál s více než metrovým náskokem. I ve třetí disciplíně, hodu břemenem o váze 11,34 kg, získal kolínský reprezentant výkonem 20,72 m medaili, tentokrát bronzovou. Posledním vystoupením Pavla Peňáze na mistrovství světa bude v pátek 23. srpna soutěž ve vrhačském pětiboji, ve kterém rozhodně není bez šancí na čtvrtou medaili.